Amerika Vizesi Nasıl Alınır Gerekli Şartlar

amerika-özgürlük-heykeliAmerika vizesi nasıl alınır yazısında Amerika öğrenci vizesi nasıl alınır, Amerika turist vizesi nasıl alınır, Amerika vizesi gerekli belgeler, Amerika vizesi gerekli bilgiler, Amerika vize başvuru süreci, Amerika vize başvurusu sırasında sorulabilecek sorular, Amerika vizesi sonucu almak ne kadar zaman sürer gibi Amerika vizesiyle ilgili önemli konularda bilgilendirici bir Amerika vizesi nasıl alınır yazısı hazırladım.Vize almanın en zor olduğu ülkelerden birisi Amerikadır. Amerikaya vize almak için öncelikle Amerikaya gidip orada yerleşmeyeceğiniz garantisini vermeniz gerekmektedir.-Bunu nasıl yapacağımıza gelelim. Amerika vizesi nasıl alınır yazısında turist vizesi almak isteyenler için en önemli şartlarından biri sigortalı bir iş sahibi olmak ve en az 1 yıl çalışmış olmanız gerekmektedir.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır Gerekli Şartlar

-Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olması da çok önemlidir.

-Amerika turist vizesini genelde 10 yıllık vermektedir.

-Ayrıca 10 yıllık vize almanız orada 10 yıl kalacağınız anlamına gelmez. Eğer başvururken bildirdiğiniz tarihten çok uzun bir süre kalırsanız siz farkında bile olmadan vizeniz iptal olabilir ve bir daha da Amerikaya giriş yapamazsınız.

-Pasaportunuzla giriş yaptığınız ülkeler de çok önemlidir. Eğer işiniz gereği de olsa Suudi Arabistan, İran, Suriye, Afganistan ve özellikle Küba gibi ülkelere giriş yaptıysanız vize almanız çok zorlaşır. Bu ülkelere seyahat gerçekleştirdiyseniz ve Amerikaya vize almak istiyorsanız bence kendinize temiz bir pasaport çıkartın.

– Amerika vizesi nasıl alınır konusunda diğer önemli bir husus da önceden Schengen vizesi veya ingiltere vizesi almış olmanızdır. Bu sizin vize almanızda fayda sağlayacaktır.

– Ayrıca aile geçmişinizin ve sizin geçmişinizin temiz olması da en önemli etkendir. Eğer sizin veya ailenizin sabıka kaydı varsa Amerika vizesi almanız neredeyse imkansız hale gelebilir. Örneğin benim bir arkadaşım sabıkası olan bir kişiyle hiçbir akrabalığı olmamasına rağmen soyadı aynı olduğu için 3 kere başvuruda bulundu ama reddedildi.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır Gerekli Belgeleramerikan-vizesi

amerikan vizesi– Amerika vizesi nasıl alınır konusunda tabii ki en önemli noktalardan biri belgelerdir. Amerikan konsolosluğunun sizden istediği belgeleri eksiksiz yerine getirmeniz gereklidir. Ne kadar çok belge sunarsanız vize alma şansınız o kadar yükselir. Ayrıca bir seminer aracılığıyla tanıştığım Amerikalı bir konsolosluk görevlisi vize başvurusunda bulunan kişilerin bazı belgeleri hazırlamayı yetiştiremediği taktirde ek süre verilebileceğini bana söylemiştir. Ama siz yinede belgeleri eksiksiz bir şekilde götürün.

-Ayrıca belkide en önemlisi banka hesabınızda olan paradır. Çünkü bu sizin oradaki harcamalarınızı karşılayabileceğinizin ve geri döneceğinizin bir teminatı gibidir.

– Evli ya da nişanlı olmanız, parmağınızda yüzük olması da yine çok önemli bir husustur. Konsolosluk sizin geriye döneceğinizi garanti altına almak ister. Bu yüzden de bu tür detaylara bakar.

– Üzerinize kayıtlı her türlü mal ve mülk vize almanızı kolaylaştıracaktır. Bu yüzden üzerinize kayıtlı mal ve mülklerin belgelerini de konsolosluk evraklarına ekleyin. Sizin olmasa bile ailenizin olanları da ekleyin.

– Amerika vizesi nasıl alınır yazında gerekli belgeler arasında gidiş ve dönüş biletlerinizi ayırtın ve çıktısını alın. Otel rezervasyon çıktısını alın ve belgelere bunları mutlaka ekleyin.

amerika vize başvurusu– Amerika vizesi nasıl alınır yazısında vize görüşmesi sürecinde sorulacak sorulardan da bahsetmek istiyorum. Konsolosluk görevlisiyle görüşmeye gittiğinizde size sorular soracaktır. Eğer ingilizce diyalog kurarsanız bu size büyük bir avantaj sağlar. Sorular ise genellikle aynıdır. Mesleğin ne? Ne kadar kalacaksın? Neden gidiyorsun? Bu sorulara çok net cevap vermeniz gerekir. Örneğin ne kadar kalacaksın sorusuna başvururken ne kadar yazdıysanız o kadar söyleyin. Neden gidiyorsun sorusuna California’ yı gezmek istiyorum gibi amacınızı net bir şekilde belirten bir cevap vermeniz gerekir.

–Amerika vizesi nasıl alınır başlığında son olarak Amerika vizesinin bir özelliği ise sonucu hemen öğrenmenizdir. Görüşme sonucunda eğer pasaportonuzu karşıdaki kargo bölümüne bırakın diyorsa ve siz bırakıp kargo parasını öderseniz vizeyi aldınız. Yaklaşık 1 hafta sonrada pasaportunuzu alırsınız. Vize alamamanız durumunda ise pasaportunuz hemen size iade edilir.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.