İspanyada Ne Yenir Ne İçilir ?

ispanyada-ne-yenir1İspanyada ne yenir ne içilir yazısında İspanyaya gezmeye gittiğinizde İspanyada yenilmesi gereken yemekler, İspanyanın meşhur yiyecekleri, İspanya yemek fiyatları, İspanyada ne içilir, İspanyanın meşhur içecekleri ve bu içeceklerin fiyatlarından bahsettiğim bir İspanyada ne yenir yazısı hazırladım. Bu yazı içinde İspanyanın meşhur yemek ve içeceklerinin nerede denenmesi konusunda mekan isimlerini de belirteceğim.

İspanyada Ne Yenir Ne İçilir ?

İspanyada ne yenir ? İspanyolların meşhur yemekleri nelerdir? İspanyolların dünya çapında tanınmış yemek kültürleri tapaslardır. Tapas ispanyol restoranları dünyanın bir çok ülkesinde bulunmaktadır. Tapas bizdeki mezelere benzer, küçük küçük tabaklara konularak servis edilen birbirinden farklı sayısız atıştırmalıklardır. İspanyollar farklı iki üç yiyeceği birbirine karıştırarak sayısız tapas çeşidi oluşturmuşlar. Barselonada yemek yemek için bir yere oturduğunuzda birkaç tapasın tadına bakabilirsiniz. Tapaslar tek başına tam olarak karın doyurur diyemeyiz. Bir başlangıç olarak düşünebiliriz.

ispanyada ne yenirİspanyada ne yenir yazısında Paella nedir, Paellanın fiyatı ne kadardır, Paella ispanya-yemeklerinasıl servis edilir, ile devam edelim. Barselonada ki La Rambla caddesi üzerinde yürürken neredeyse her yemek yerinde Paella bulunduğuna dair tabelalar görüyorsunuz. Paellaya bir pirinç yemeği diyebiliriz. Paella sarı pirinç ve bu pirincin üzerinde bulunan malzemelerden yapılan bir geleneksel İspanyol yemeğidir. Paellayı deniz ürünleriyle, tavukla, midyelerle sebzelerle, sade ve buna benzer farklı şekillerde yapabiliyorlar. Katılan her malzemeye göre Paellanın fiyatı değişiyor. La Rambla caddesi üzerinde bulunan restoranlarda Paella fiyatı 10 euro ile 20 Euro arasında değişiyor. Paella tava ile servis edilir. Görüntü olarak sıradan bir pirinç yemeğinin üstene konulmuş malzemeler olarak gözüken Paella yemeğini İspanyada o kadar çok görüyorsunuz ki bir kere denemeden dönmeyeyim diyorsunuz. İspanyada ne yenir yazısında anlattığım Paellayı ben yedim çok da özelliği olmayan normal bir yemek gibi geldi. İspanyaya gitmişken bir kere denenebilir.
ispanya yemek İspanyada ne yenir yazısında bahsetmek istediğim diğer bir yer Mercat La ispanyada-ne-içilirBoqueria pazarı. Bu pazar La Rambla caddesi üzerinde bulunan bizdeki Mısır çarşısına biraz benzeyen bir yerdir. Mercat La Boqueria pazar günleri kapalıdır. Diğer günler sürekli çok kalabalıktır. İspanyada ne yenir yazısı içinde buraya değinmemin sebebi, pazarda bizim daha önce hiç görmediğimiz meyveler ve çok çeşitli çikolatalar satılıyor. Bu meyve yada çikolatalardan tadımlık alabilirsiniz. Mercat LA Boqueria içinde aynı zamanda balık pazarı da bulunmaktadır. Balık meyve ve çikolataların içiçe bulunduğu bu pazara İspanyada mutlaka uğramalısınız.

ispanyada ne içilirİspanyada ne yenir ne içilir yazısında birazda içeceklerden bahsedelim. İspanyada ne içilir. Tabiiki Sangria. İspanyada her yerde görebileceğiniz Sangria şaraba benzeyen hafif tatlı olan bir şarap kokteylidir. Sangrianın içinde meyve parçacıkları bulunur. Sangria esasen kırmızı şarabın içice konulan meyve parçacıklarından yapılan kırmızı şarap renginde bir içki olmasının yanında İspanyada çok farklı renklerde ve aromalarda olanlarına da rastlayabilirsiniz. İspanyada ne içilir konusunda diğer bir içecek ismi Cava şarabıdır. Cava şarabı da İspanyada çok fazla tüketilen bir içkidir.

wNyDKIPjSERRA AKÇAY

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.