Karagöl ve Sasalı Doğal Yaşam Parkı Gezisi

Ödemiş Fotoğraf Sanatı Derneği (ÖFSAD), kurucuları, eğitmenleri ve kursiyerleri ile derneğin ilk faaliyeti olarak İzmir Yamanlar Karagöl ile Sasalı Doğal Yaşam Parkı’na günü birlik gezi düzenleyerek kursiyerlere derslerde öğrendikleri teorik bilgileri sahada ve pratik hayatta nasıl kullanabilecekleri ile ilgili bilgiler verdi.

ERT1

ert2ert3ert4Sabah 06:30’da 47 katılımcı ile yola çıktık. Bize modellik yapacak 4 arkadaşımızı da İzmir’den alarak Yamanlar Ormanı’ndan dağlara doğru tırmanmaya başladık. Uzun ve dar virajlı dağ yollarından ilerleyerek küçük ancak şirin Karagöl’e ulaştık. Hava çok soğuk. Ödemiş’in Gölcük Gölü’nden sonra bu göl bize çok ufak gelse de sonbaharın sarılığı ve kırmızılığı, ağaçlardan dökülen yapraklar, modellerle yapılan çalışmalar sonrasında tüm katılımcılar çok sayıda fotoğraf çektiler.ert5

Daha sonra yine zor ve zahmetli bir yolculuktan sonra Çiğli Kipa’da hızlıca bir öğle yemeği yedik. Ve oradan da Sasalı Doğal Yaşam Parkı’na ulaştık. Kışın çok erken kapandığını tahmin edemediğimiz hayvanat bahçesinde yaklaşık 1 saatlik hızlı bir fotoğraf turu yaparak orada da çok sayıda fotoğraf çekerek gezimizi tamamladık.ert6

ert7Bu gezi sayesinde 51 kişilik fotoğraf meraklısı ve gönüllüsü birbirimizi hem tanıdık hem de oluşacak güzel arkadaşlıklarımızın başlangıcını yapmış olduk.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.